м.Чернівці, вул. Грушевського, 1 - Email: arr.chernivtsi@gmail.com

Визначення пріоритетів розвитку області

6 червня відбулося перше засідання робочої групи з написання Стратегії розвитку Чернівецької області.

У дійстві взяли участь понад 50 членів робочої групи, до якої входять представники влади, громадськості і науки.

Під час свого виступу в.о. директора АРР Чернівецької області Олег Щербатюк відзначив наступне:


“Визначення пріоритетів розвитку нашої області повинно відбуватися щонайменше з урахуванням двох факторів: на основі суспільної гласності із залученням всіх бенефіціарів (представників бізнесу, громадськості, науки і влади, звісно); після ретельного кількісного і якісного аналізу як виконання чинної стратегії, так і загалом тенденцій розвитку регіону”.

Керівник Агенції зауважив, що все це не робиться за один день. Але, на його погляд, саме з цього потрібно починати обговорення можливих пріоритетів розвитку області, що зрештою ляже в основу головних напрямків розробки стратегії.

Він також додав:


Незважаючи на те, що таких результатів попередньої роботи ще ні в кого немає, наша агенція, організовуючи різні дискусійні експертні заходи, наразі може запропонувати декілька узагальнених блоків розвитку Чернівецької області, що є результатом багатостороннього обговорення, а також із урахуванням смарт-спеціалізації.

Серед таких блоків фахівці, що долучалися до наших івентів, виділили наступні як пріоритетні для області:

  1. Електронне приладобудування;
  2. Лісове господарство;
  3. Садівництво;
  4. Розробка Програмного забезпечення – створення ІТ-кластерів;
  5. Вівчарство;
  6. Сфера обслуговування (послуг);
  7. Рибне господарство;
  8. Історико-культурний туризм;
  9. Рекреаційний туризм.

Наостанок О. Щербатюк зазначив, що цей список можливих пріоритетних напрямків розвитку нашого регіону не є аксіоматичним, а навпаки потребує додаткових обговорень, доповнень, а, можливо, й докорінних змін. Саме для цього в тому числі є дана робоча група. Агенція радо долучатиметься до всіх процесів, що  пов’язані із розвитком області.

З матеріалами щодо розробки Стратегії розвитку Чернівецької області на період 2021 – 2027 років можна ознайомитись на офіційному вебсайті обласної державної адміністрації, в якій висвітлюється хід розроблення  проекту Стратегії та плану за посиланням https://bukoda.gov.ua/  

Агенція запрошує до співпраці всіх зацікавлених у розвитку Чернівецької області до розробки проекту Стратегії розвитку Чернівецької області на період до 2027 року та плану заходів з її реалізації у 2021 – 2024 роках.

Ваші пропозиції просимо надсилати на емейл Агенції arr.chernivtsi@gmail.com у довільній, але зрозумілій формі.

Мова »